Mestské kultúrne stredisko Kežmarok

Literárny Kežmarok 2019 - vyhodnotenie

MP
Premiéra:10. júl 2019
Dĺžka:60 minút
Žáner:Zábava

Oficiálne vyhodnotenie 54. ročníka Literárneho Kežmarku

54. Literárny Kežmarok

V Kežmarku sa 13. až 14. júna 2019 stretli žiaci základných a stredných škôl a ich sprievodcovia z celého Slovenska na vyhodnotení a sprievodných podujatiach najstaršej literárnej súťaže svojho druhu Literárny Kežmarok 2019. 54. ročník bol výnimočný aj tým, že sa konal v roku, kedy historické mesto Kežmarok oslavuje 750. výročie udelenia mestských práv. Mladým literátom tento fakt domáci organizátori priblížili prostredníctvom scénky z pera spisovateľky a historičky Nory Baráthovej, v režijnej úprave Ivana Kubíka na Kežmarskom hrade.

Slávnostnému vyhláseniu výsledkov predchádzal nápaditý umelecký program, v ktorom žiaci miestnej ZUŠky pod vedením učiteľky Emílie Šavelovej predstavili víťazné práce.

Tradičný seminár bol venovaný literárnym osobnostiam Kežmarku.

Súťažiaci sa stretli s členmi poroty na rozboroch, kde získali spätnú väzbu a mohli sa čo-to dozvedieť o svojich literárnych pokusoch.

Víťazné práce organizátori zaradili do Spravodaja LK 2019 SLOVO.

Výsledky 54. ročníka Literárneho Kežmarku 2019

1. kategória

P O É Z I A

1. Ema Jeleňová, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

2. Tina Strenková, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

3. Daniel Verbický, 10 rokov, ZŠ s MŠ Stakčín

Čestné uznania:

Soňa Čandíková, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Miriam Sopociová, 11 rokov, ZŠ Moskovská, Michalovce

Lenka Melcherová, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Filip Cirák, 11 rokov, ZŠ s MŠ Nižná brána, Kežmarok

P R Ó Z A

1. Tina Strenková, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

2. Eva Onderišinová, 9 rokov, ZŠ Jána Švermu, Humenné

3. Soňa Brejková, ZŠ – Grundschule Kežmarok

Čestné uznania:

Hana Koreňová, 11 rokov, ZŠ Pionierov 1, Rožňava

Lenka Melcherová, 10 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Timea Kumorová, 11 rokov, ZŠ Š. Šmálika, Tvrdošín

Viktória Šteinová, 8 rokov, ZŠ Hroncova 23, Košice

Richard Prikler, 10 rokov, ZŠ Važecká 11, Prešov

Bibiana Ficková, 11 rokov, ZŠ J. Švermu, Humenné

2. kategória

P O É Z I A

1. Katarína Melcherová, 13 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

2. Anna Semková, 15 rokov, Gymnázium Grösslingova, Bratislava

3. Ema Fröhlichová, 14 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

3. Katarína Chmeliarová, 13 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Čestné uznania:

Alex Tankoš, 12 rokov, ZŠ J. Švermu, Humenné

Tomáš Janešík, 14 rokov, ZŠ A. Sládkoviča, Sliač

Alex Novák, 13 rokov, ZŠ Dr. D. Fischera, Kežmarok

Terézia Markusová, 14 rokov, Gymnázium V. Mihálika, Sereď

Daniela Haščinová, 14 rokov, ZŠ Dr. D. Fischera, Kežmarok

P R Ó Z A

1. Anna Semková, 15 rokov, Gymnázium Grösslingová, Bratislava

2. Adam Martiška, 15 rokov, Gymnázium Topoľčany

3. Alex Tankoš, 12 rokov, ZŠ Jána Švermu, Humenné

3. Matúš Dubjel, 12 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie:

Mária Barnovská, 15 rokov, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Neverna Kraviarová, 14 rokov, ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

Linda Donovalová, 13 rokov, Gymnáziu I. Kupca, Hlohovec

Ema Kračanská, 14 rokov, ZŠ Raslavice

Ema Hlaváčová, 15 rokov, ZŠ M. R. Štefánika, Čadca

3. kategória

POÉZIA

1. Adela Kučkovská, Gymnázium, Poprad

2. Marek Jaroš, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

3. Magdaléna Martišková, Gymnázium, Topoľčany

Čestné uznanie:

Zuzana Chmeliarová, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Andrea Bajnóczyová, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Barbora Langová, ZUŠ J. Melkoviča, Stará Ľubovňa

Petra Rybáriková, Gymnázium, Prievidza

Adriana Šinková, Gamnázium J. Hollého, Trnava

Samuel Onderišin, Gymnázium, Humenné

PRÓZA

1. Agáta Brozová, Gymnázium, Tvrdošín

2. Magdaléna Martišková, Gymnázium, Topoľčany

3. Kristián Lazarčík, SOŠ, Hlohovec

Čestné uznanie:

Barbara Langová, ZUŠ J. Melkoviča. Stará Ľubovňa

Karin Kopčová, Gymnázium, Humenné

Pavlína Hanzová, Ev. kol. gymnázium, Prešov

Natália Václaviaková, Gymnázium, Topoľčany

Porota pre 1. a 2. kateg.:

PhDr. Jozef Brunclík, PhD.

PaedDr. Eva Kollárová

PhDr. Ján Gallik, PhD.

Porota pre 3. kateg.:

Jána Petrík.

Mgr. Júlia Čurillová

Mgr. Nina Kollárová, PhD.

Fotogaléria

Nájdi podujatie

Pre lepšie prispôsobenie obsahu pre Vás, bezpečnosti, meraniu štatistík návštevnosti a lepšej spätnej väzbe tento web používa cookies. Klikaním a navigovaním po stránke súhlasíte s tým, že zbierame o Vás anonymné informácie cez cookies. Viac informácií o používaní cookies na našej stránke nájdete tu.